Ogłoszenia parafialne na niedzielę 14 kwietnia 2019/ROJEWO/

NIEDZIELA PALMOWA

1. Dziękuję za ofiary na pokrycie zobowiązania finansowego za nagłośnienie.
  2. Dziękuję Radzie Parafialnej za przygotowanie drogi krzyżowej w miniony piątek.
  3. Biuro parafialne czynne w wielkim tygodniu tylko w środę od 15.45 do 17.00.
  4. Od dziś parafia na mocy uroczystego błogosławieństwa udzielonego wczoraj w Katedrze w Gnieźnie przez ks. Prymasa Wojciecha Polaka będzie miała dwóch Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Posługę tą będą pełnili pan Robert Wiatr i pan Piotr Czajkowski. Mogą oni w niedziele i uroczystości zanosić komunę św. do chorych a w większe uroczystości pomagają kapłanowi w rozdzielaniu komunii św. wiernym zgromadzonym na Eucharystii. W imieniu ks. Prymasa i swoim proszę o otoczenie ich modlitwą by gorliwie wypełniali tę zaszczytną posługę.
  5. Zapraszam do udziału w Triduum Sacrum.

TRIDUUM SACRUM W PARAFII PŁONKOWO I ROJEWO

Tak jak było zapowiadane na początku wielkiego postu ze względu na przepisy liturgiczne nabożeństwa w poszczególne dni będą wyglądały następująco

1. Wielki Czwartek(dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa) przed południem Msza krzyżma w Katedrze w Gnieźnie. Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla mieszkańców obu parafii w Rojewie o godzinie 19.00.
  2. Wielki Piątek(nie odprawia się w tym dniu Mszy św. ) trwanie w ciszy i skupieniu zachowując post ścisły. Nabożeństwo Adoracji Krzyża i złożenie Pana Jezusa w grobie w Płonkowie o godz. 16.00 w Rojewie o 19.00.
  3. Wielka Sobota( nie sprawuje się Mszy św. trwanie w ciszy przy grobie Jezusa do rozpoczęcia liturgii wigilii paschalnej zachowanie wstrzemięźliwości od potraw mięsnych) przed południem święcenie tradycyjnych potraw na stół wielkanocny w Płonkowie w kościele o godzinie 12.00 a w Rojewie o godzinie 13.00 po święconce adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 13 do14 Jaszczółtowo i Jurancice od 14 do 15 Rojewo ulica Złotnicka od 15 do 16 ulica od Rojewic i tzw. Huby od 16 do 17 ulica Inowrocławska i Płokówko od 17do 18 ulica Kościelna. W pozostałym czasie te osoby które nie mogły według wyznaczonych godzin i mieszkańcy Topoli. O asystę przy grobie proszę również Panów z OSP Rojewo.
  4. Wieczorna liturgia wigilii paschalnej zakończona nocną procesją rozpocznie się w Rojewie dla mieszkańców obu parafii o godz.20.00. Na liturgię proszę o przyniesienie świec na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Podczas procesji proszę panów z OSP Rojewo by w swoich odświętnych strojach nieśli baldachim I prowadzili księdza a młodzieżówkę strażacką proszę o niesienie pochodni.Proszę również strażaków o rozpalenie ogniska przed rozpoczęciem liturgii.
  5. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO w Płonkowie Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 7.30. W Rojewie Msza św. bez procesji o godz.11.00.
  6. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY w Rojewie Msza św. o godz.9.00 w Płonkowie Msza św. o 11.00 i 12.30
  7. Wszystkie informacje są w gablotkach i na stronie internetowej. Proszę dokładnie sprawdzać gdzie i kiedy sprawowane są Msze św. i nabożeństwa.
  8. Chorych odwiedzę we wtorek około godz. 10.00.
  9. W wielka środę próba dla bierzmowanych w Orłowie o 18.00.
  10. W środę Msza św. wyjątkowo w Orłowie o godz. 18.00.
  11. Zbiórka dla służby liturgicznej w wielki czwartek o 16.00.